niedziela, 8 marca 2015

OverallKombinezon to strój oryginalny, kobiecy i zmysłowy. Na początku był męskim ubraniem roboczym. Gdy wybuchła I wojna światowa, a mężczyźni zostali wysłani na front ich prace musiały przejąć kobiety. Bez względu na poziom trudności panie podejmowały prace w fabrykach i siłą rzeczy zaczęły także nosić męski, do tej pory, kombinezon. Fasony męskie nie służyły sylwetkom kobiecym, jednak w tamtym okresie nie o to chodziło - miało być praktycznie i wygodnie. Jak zawsze sprytne i zaradne panie z czasem zaczęły przerabiać je na bardziej pasujące do ich sylwetek. 
W okresie międzywojennym kombinezon stał się strojem sportowym, kolejno "wtargnął" na plażę ze skróconą nogawką (pantsuit). Coco Chanel, najsłynniejsza kreatorka mody i przeciwniczka odziewania kobiet w modny w jej czasach sztywny gorset, stworzyła uniwersalną kolekcję kombinezonów szytych z dżerseju i miękkich tkanin. Udowodniła, że kobieta może podkreślić swoje atuty w inny sposób, niż dyktowały wtedy trendy. W latach 70-tych XX wieku kombinezon stał się strojem scenicznym. Pamiętacie występy szwedzkiego zespołu ABBA? Bogato zdobione i błyszczące kombinezony to był ich znak rozpoznawczy. Później kombinezon usunął się nieco w cień, by dziś znów zawitać w naszych garderobach w zupełnie nowej odsłonie.  kombinezon/overall - zara
marynarka/jacket - reserved
okulary/sunglasses - reserved
mydelniczka/bag - mohito
buty/shoes - tamaris


3 komentarze :

  1. Niesamowity look. Kombinezon leży bardzo fajnie i świetnie wygląda z marynarką. Kombinezony będą modne kolejny sezon a wg mnie prędko nie wyjdą z mody. Niestety musi minąć trochę czasu zanim przełamane zostaną stereotypy że to niemodna i niewygodna część garderoby.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Błąd składniowy i gramatyczny: "Jak 80% typowego Polaka nie pracuje w zawodzie. W sumie to korpo biurwa;) "!

    OdpowiedzUsuń