Cobalt dress

Jednym z głównych trendów sezonu wiosna-lato 2015 jest kolor niebieski, a dokładnie wszystkie jego odcienie, od delikatnego błękitu po wyrazisty i ekspresyjny kobalt, który idealnie kontrastuje z innymi  kolorami. W moim wydaniu jest to kobaltowa sukienka. Look ten dopełnia  zielona mydelniczka i czarne szpilki.

Przy okazji tego wpisu chciałam Wam pokazać kolejne piękne miejsce w Szczecinie, tym razem na zdjęcia wybrałyśmy się do Szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. „Zamek lodowy”, „Pałac lodowy” tak bywa nazywana niesamowita i nowoczesna budowla, która stała się nową ikoną miasta. Projekt zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2014 w kategorii Najlepszy projekt architektoniczny roku. W środku znajduje się:  sala symfoniczna, nazywa również Salą Słoneczną, która może pomieścić 953 osoby oraz Sala Kameralna, która  ugości 192 osoby. Wyjątkowy jest również hol główny, który wysoki jest na kilkanaście metrów, to w nim miały miejsce zdjęcia do dzisiejszego wpisu.  W holu mają odbywać się wernisaże, spotkania kulturalne a nawet tańce! Na posadce zostały położone geometryczne białe kafle, które zostały indywidualnie zaprojektowane i wypalone w manufakturze na Majorce. Widowiskowa jest również zewnętrzna część, która jest podświetlana. W szczególne dla miasta dni, filharmonia pali się na kolory Floating Gardens, czyli miasta pływających ogrodów, jak nazywany jest Szczecin (zielony, niebieski i granatowy), w święta narodowe zaś zmienia kolor na flagę Polski.

Wybierając  się do filharmonii czy teatru zawsze nasuwa się pytanie jaki strój powinniśmy wybrać, oczywiście to nie rewia mody, a jednak do stroju własnego jak i innych uczestników wydarzenia przykłada się dużą uwagę. Jest wiele teorii na temat wyboru stroju, jedni uważają, że to nie ma znaczenia, inni, że tą szczególną okazję powinno zaakcentować się odpowiednim strojem. Moim zdaniem, z samego szacunku dla występujących na scenie artystów powinniśmy na takie wydarzenie ubrać się elegancko i schludnie. Kobiecy strój powinien charakteryzować się wytworną, klasyczną  elegancją. Idealnie sprawdzi się „mała czarna”, a indywidualny gust można podkreślić biżuterią.  Jeśli nie jesteśmy fankami sukienek czy spódnic, zawsze możemy postawić na garnitur. Eleganckie spodnie, bluzka i dopasowana marynarka, dokładamy do tego szpilki i mocniejszy wieczorowy makijaż. Na później możemy odłożyć kapelusz, ponieważ nawet niewielkie nakrycie głowy może przeszkadzać widzą siedzącym z tyłu.

sukienka/dress – H&M
buty/shoes – prima moda
mydelniczka/bag – mohito

stylista fryzur: Grzegorz Piłaciński
foto: www.ewamila.pl
Udostępnij: