Christmas is coming… :)

Święta nadchodzą wielkim krokami, a ich atmosferę czuć już na każdym rogu. To zdecydowanie mój ulubiony okres w roku. Przyznam się szczerze, że już pod koniec listopada w moim domu zaczęły pojawiać się świąteczne dekoracje. Miękkie koce, poduszki czy też kubki z tematycznym motywem sprawiają, że w domu powoli czuję świąteczny nastrój. Już od dziś mogę bez wyrzutów sumienia słuchać świątecznych piosenek, czy też oglądać filmy familijne o tym charakterze, od których jestem uzależniona 😉 Zawsze napawają mnie optymizmem i poprawiają humor.

A co powiecie na sweter z motywem nawiązującym do świąt Bożego Narodzenia? 🙂 Fascynacja nimi rozpoczęła się w latach 80-tych. Świąteczne sweterki początkowo były przeznaczone jedynie dla dzieci, z czasem pojawiły się również w świecie dorosłych. Wywoływały jednak mieszane uczucia. Jedni nosili je z dumą, inni uważali za symbol kiczu. Dobrze pamiętamy z amerykańskich filmów, jak ciotki czy babcie dawały swoim bliskim swetry z bałwankiem w ramach gwiazdkowego prezentu. Nie były to w większości przypadków trafione prezenty. A skoro już o filmach mowa to pierwszą osobą, która na ekranie z dumą nosiła świąteczny, czerwony sweter był Bill Cosby, który wcielił się w rolę doktora Huxtable w serialu „The Bill Cosby Show”.

Wydaje mi się, że swetry z motywami świątecznymi straciły te negatywne skojarzenia i stały się ponownie hitem. A jak powszechnie wiadomo, moda lubi zataczać koło. Skoro największe domy mody (Burberry, Paul Smith, Stella McCartney, Marc Jacobs, 3.1 Phillip Lim, Jil Sander) pokazały  w swoich kolekcjach ubrania z motywem zimowym, to nie trzeba było długo czekać, aby sieciówki również podchwyciły ten pomysł. Moda na świąteczne swetry opanowała już Amerykę i Wielką Brytanię, powoli również dociera do Polski.

A co Wy sądzicie o świątecznych swetrach? Hit czy kit? Ja je uwielbiam 🙂

sweter/sweater – house
spodenki/shortsLulu Shop

Udostępnij: