Bell Bottom Jeans

onabyfashion.blogspot.com/2015/11/bell-bottom-jeans.html

Jedni je kochają, inni nie nałożyli by ich za żadne skarby świata. O czym mowa? Oczywiście o spodniach dzwonach. Wróciły w tym sezonie na fali renesansu lat 70-tych. Jednak historia dzwonów sięga aż do początków XIX wieku. Spodnie z rozszerzoną nogawką jako piersi nosili żołnierze Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Pierwsze spodnie tego typu nie przypominały współczesnej wersji. Charakteryzowały się po prostu szerokimi nogawkami, które dopiero po kilkudziesięciu latach przybrały kształt dzwonów. Dla większości z nas kojarzą się one jednak z latami 60-tymi XX wieku. Rozsławione wówczas przez hippisów, którzy łączyli je z kolorowymi koszulami. Świat mody szybko podchwycił ten trend i dzwony trafiły do masowej produkcji. W latach 70-tych dzwony przeżywały swoją ogromną popularność. Dużą rolę na popularyzację dzwonów miały wpływ gwiazdy muzyki tamtych lat. Do historii kostiumów scenicznych przeszyły kolorowe dzwony z naszytymi kwiatami Jimiego Hendrixa, w których wystąpił na słynnym koncercie Hollywood Boll w 1968 roku. Szwedzki zespół ABBA, czy amerykańskie show z udziałem Sonny i Cher, którzy często pojawiali się w tego typu spodniach. Spodnie z szerokimi u dołu nogawkami co kilka lat wracają do łask. Chociaż dzwony uchodzą za krój dość trudno poddający się stylizacji, to w gruncie rzeczy wystarczy odrobina znajomości zasad mody i kompozycji, aby stworzyć z nich niezapomnianą stylizację. Pamiętajmy więc o kilku zasadach:

  • Dzwony optycznie skracają sylwetkę, dlatego najlepiej wybierać fason z wyższym stanem. Nie dość, że ukryją brzuszek, to dodatkowo sprawią, że nasze nogi będą dłuższe.
  • Buty wybierajmy na wysokim obcasie wówczas rozszerzona nogawka będzie się ładnie układać, a nasza figura będzie smuklejsza.
  • Nogawka spodni powinna zakrywać część obcasa.
A jakie jest Wasze zadanie na temat dzwonów? TAK czy NIE? 🙂

spodnie/jeans – lee

ponczo/poncho – F&F

kapelusz/hat – zara

buty/shoes – H&M

torebka/bag – zara

Udostępnij: