Aksamitna jesień

Aksamit do tej pory kojarzył mi się z obiciem fotela u babci, czy ze słynną operą mydlaną „Dynastia” w której bohaterki serialu ubierały się w wieczorowe suknie uszyte z tego właśnie materiału. Kojarzony kiedyś z kiczem, dziś stał się hitem sezonu jesień/zima 2016, dzięki takim domom mody jak Giorgio Armani czy Dolce & Gabbana. Sieciówki bardzo szybko podchwyciły ten trend i obecnie możemy znaleźć na sklepowych półkach aksamitne sukienki, spódnice, spodnie, kurtki, a nawet buty. Połączenie tego szlachetnego materiału z kolorem czerwonego wina stanowi idealny duet.

Bordo jest kolorem wyrafinowanym, elegancki, który nie lubi konkurencji. Jest dość trudnym kolorem. Jak łączyć kolor grzanego wina aby nie popełnić gafy?

Idealnie sprawdzi się w połączeniu z pudrowym różem, tak jak w dzisiejszej stylizacji. Bardzo dobrze sprawdzi się też w wersji „total look”. Taki look może jest odważny ale wygląda bardzo szykownie, elegancko i stylowo. W tym przypadku możemy poszaleć za to z różnymi fakturami. Np. zamsz, jedwab i wełna.

Kolor bordowy łączy się również bardzo dobrze z granatem, brązem, butelkową zielenią, kolorem musztardowym czy klasyczną czernią.

kurtka/jacket – solar [tutaj]
spódnica/skirt – solar [tutaj]
bluzka/blouse – mohiot [tutaj]
rękawiczki/gloves – mohito [tutaj]
buty/shoes – H&M [tutaj]
torebka/bag – reserved

Udostępnij: