Limpet Shell

            Limpet Shell to jeden z 10 modnych kolorów wytypowanych przez Instytut Pantone na sezon wiosna-lato 2016. Słynna korporacja zajmująca się identyfikacją kolorów już w ubiegłym roku wydała raport 10 modnych kolorów na nadchodzący sezon. Z oświadczenia, które zostało zamieszczone na stronie instytutu dowiadujemy się, że specjaliści przygotowujący listę inspirowali się współczesną sztuką, a wybrane kolory są uniwersalne, stonowane i przyciągające. Specjaliści Pantone, wybrali również kolory, które będą pasowały do obu płci.

            Na liście najmodniejszych kolorów znalazły się: Rose Quartz (brudny róż), Lilac Gray (liliowy), Iced Coffee (delikatny brąz), Buttercup (przygaszony żółty), Fiesta (zgaszone bordo), Green Flash (jaskrawa zieleń), Peach Echo (nasycona brzoskwinia), Snorkel Blue (granat), Serenity (niebieski, przełamany fioletem) i Limpet Shell (błękitny).

            W dzisiejszej stylizacji postawiłam na koszulę i torebkę w kolorze Limpet Shell. Nazwa tego koloru została zaczerpnięta od muszli ślimaka, która ma nawiązywać do żywiołu wody. Tym razem tonacja aqua ma być czysta, świeża i jasna.

płaszcz/coat – second hand
koszula/shirt – new look
marynarka/jacket – made by mum
spodnie/jeans – mango
torebka/bag – zara
buty/shoes – lasocki
Udostępnij: