Sztruksowa marynarka

Dzisiejsza stylizacja jest bardziej w klimacie jesiennym niż zimowym, no ale cóż począć jeśli taka aura za oknem 😉 Gdy robiłam zdjęcia do dzisiejszego wpisu temperatura na dworze sięgała 12 stopni Celsjusza. Za to w Szczecinie śnieg popadał może przez dwa dni, a ja z utęsknieniem oglądałam obrazki miast, pokrytych białym puchem.

Zapowiedzi trendów na tegoroczną wiosnę i lato obiegły już świat. W sklepach powoli zmieniają się kolekcje. Dzisiaj chcę Wam przedstawić delikatny akcent w trendach na wiosnę 2018 – sztruksową marynarkę. Sztruks wraca w wielkim stylu. Spodnie dzwony i marynarki z tego materiału to jeden z najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu. Najczęściej występuje w odcieniach brązu, czerwieni i pudrowego różu.

Sztruks kojarzy mi się z latami 20-tymi i 30-tymi, kiedy dosłownie wszystko było z niego szyte – spodnie, bluzki, sukienki, a nawet czapki. Swój wielki triumf święcił w latach 70-tych, będąc wówczas największym konkurentem dżinsu. Jest to materiał, który budzi skrajne uczucia. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Ja osobiście lubię sztruksowe marynarki, ale do spodni chyba się nie przekonam. A Wy lubicie ubrania ze sztruksu?

płaszcz/coat – second hand
golf/turtleneck – C&A
marynarka/jacket – H&M
spodnie/jeans – Mango [tutaj]
torebka/bag -River Island
rękawiczki/gloves – Orsay
beret/beret – Stradivarius
buty/shoes – Tamaris

Udostępnij: