Solejka, czyli spódnica słońca

Solejka to nic innego jak drobno plisowana spódnica lub sukienka. Nazwa pochodzi od francuskiego słowa soleil, czyli słońce – plisy w spódnicy rozchodzą się podobnie jak promienie słoneczne.

Solejka była szczególnie popularna w latach 70-tych, a w tym roku ponownie stoi w blasku fleszy. Rok 2018 zdecydowanie należy do plisowanych spódnic i sukienek. Modne były już wiosną i latem, a jesienią dalej nie schodzą z piedestału.

Plisowane spódnice można spotkać w każdym popularnym sklepie sieciowym. Aktualnie znajdziemy bardzo szeroki wybór, zarówno w długości spódnic – od mini, przez midi do maxi, jak i w tkaninach, z których są zrobione. Z kolorystyki możemy wybrać klasyczną czerń (tak jak ja), kolorowe wzory lub połysk. Solejkę łączymy z golfami, krótkimi swetrami i koszulami wiązanymi pod szyją, a na wierzch zarzucamy płaszcz lub kurtkę pilotkę. Solejka będzie pasować zarówno do biura jak i na wieczorne wyjście. Jest to ponadczasowa spódnica, która w połączeniu z różnymi dodatkami przybiera zupełnie nowe oblicza.

Koniecznie napiszcie czy lubicie plisowane spódnice, czy może za bardzo kojarzą Wam się z latami szkolnymi? Jak zawsze jestem ciekawa Waszych opinii.
płaszcz/coat – H&M [podobny tutaj]
golf/turtleneck – Orsay [podobny tutaj]
spódnica/skirt – Reserved [podobna tutaj]
buty/shoes – Zara [tutaj]
torebka/bag – Domo [second hand]
apaszka/scarf – no name [second hand]
beret/beret – H&M [tutaj]

Udostępnij: