Haulternative, czyli najmodniejszy trend mówiący nie konsumpcjonizmowi

Haulternative to nowy projekt, którego celem jest przeprowadzenie rewolucji w naszych szafach, ale bez nadmiernego konsumpcjonizmu. Chodzi o to, aby ograniczyć zakupy i korzystać z ubrań, które już mamy w szafie.

Do wyboru mamy kilka rodzajów haulternative:

  • LOVE STORY (pokochanie na nowo tego, co już znajduje się w szafie),
  • SWAP (wymianę i dzielenie się ubraniami),
  • SECOND HAND (kupowanie ubrań z drugiej ręki),
  • DIY (samodzielne wykonanie i przerabianie ubrań),
  • SLOW (przemyślana szafa z mniejszą ilością ubrań lepszej jakości),
  • ETHICAL (kupowanie marek, które są transparentne i odpowiedzialne),
  • BROKEN & BEAUTIFUL (historie ubrań, które wciąż nam towarzyszą, pomimo swoich zniszczeń),
  • FASHION FIX (kreatywne naprawianie ubrań).

Pomysłodawcą akcji haulternative jest organizacja Fashion Revolution, która promuje świadome zakupy i etyczną modę. Powstała po tragedii w Bangladeszu w 2013 roku, kiedy to runął kompleks fabryk odzieżowych, powodując śmierć ponad tysiąca pracowników.

Wiadomo, że nie da się żyć bez kupowania i czasami trzeba wybrać się do sklepu, jednak w tym projekcie chodzi o to, aby robić to świadomie i wtedy, kiedy faktycznie zajdzie taka potrzeba.

Cała dzisiejsza stylizacja powstała z myślą o haulternative. Wszystkie rzeczy, które mam na sobie pojawiły się już na blogu, tylko w innych zestawieniach.

Do stworzenia stylizacji wykorzystałam kilka rodzajów haulternative: sukienka – love story (tutaj w innej stylizacji), sweter – second hand i love story (tutaj w innej stylizacji), marynarka – love story (tutaj w innej stylizacji), torebka – love story (tutajtutaj i tutaj w innej stylizacji), beret – swap, botki – love story (tutajtutaj i tutaj), pasek – love story (tutaj i tutaj).

Osoby, które są ze mną od dłuższego czasu wiedzą, że często w moich stylizacjach pojawiają się rzeczy vintage, z second handów czy wymian z przyjaciółmi. Postanowiłam, że częściej będę pokazywać na blogu rzeczy, które zostały już kiedyś przedstawione w innych stylizacjach. Jak Wam się podoba taki pomysł? Jestem ciekawa Waszej opinii.


sukienka
/dress – Bon Prix
sweter/sweater – second hand
marynarka/jacket – Zara
torebka/bag – Mango
buty/shoes – Zara
rajstopy/tights – Veera [tutaj] beret/beret – no name
okulary/sunglasses – Mango
perły/pearls -Yes [tutaj] pierścionek/ring – Yes [tutaj] zegarek/watch – Danie Wellington

Udostępnij: