W bermudach po Berlinie.

Jakie to miłe uczucie, kiedy po kilku miesiącach przebywania w kraju ponownie można przekroczyć granicę i choć przez jeden dzień móc odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów. 

W Berlinie ostatnio byłam w ubiegłym roku i przez ten czas zmienił się nie do poznania. Nie ma tłumu turystów, można spokojnie wypić kawę na ławce pod Bramą Brandenburską i podziwiać ją z każdej strony. To miłe, choć dziwne uczucie, ponieważ Berlin zawsze tętnił życiem, a teraz jakby zwolnił. Zresztą chyba cały świat trochę przystopował … 

Na tę krótką wycieczkę do stolicy Niemiec wybrałam najmodniejsze spodnie obecnego sezonu – bermudy. Ich nazwa pochodzi od malowniczych wysp Bermudów na Ocenie Atlantyckim, które są autonomiczną kolonią należącą do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Bermudy zakładali żołnierze armii brytyjskiej podczas kolonizacji wyspy, ze względu na panujące upały. Pomysł ten został podchwycony przez angielskich biznesmenów podróżujących po ciepłych krajach, dla których powstała elegancka wersja wojskowych bermudów. I tak lokalny, XX-wieczny projekt rozprzestrzenił się po całym świecie, zyskując miano semi-casualowego klasyka. 

Do damskiej garderoby ów spodnie trafiły w wyzwolonych latach 60-tych. 

A jak je noszą kobiety dziś? Tutaj mamy szeroką gamę możliwości stylizacyjnych – zaczynając od najmodniejszej opcji sezonu, czyli uszytych ze skóry, możemy je zestawić z białą koszulą lub topem w wersji eleganckiej, poprzez streetwearową, dobierając do nich t-shirt i oldschoolowe buty. W chłodniejsze dni narzucamy na ramiona oversizową marynarkę, trencz lub płaszcz. Idealnie będą również pasować do długich kozaków. Bermudy to ten rodzaj spodni, które możemy nosić cały rok. Mogą występować w wersji materiałowej, albo być częścią kompletu (garnituru).

To spodnie do noszenia których zapewne potrzeba odrobinę odwagi. Ale mam nadzieję, że dzisiejszą stylizacją uda mi się Was do nich przekonać. Są to spodnie wybierane najczęściej przez światowe redaktorki mody podczas pokazów na sezon jesień-zima 2020/2021. 

Zatem – niezależnie od stanu – wrzucamy bermudy i pędzimy przed siebie modnie i wygodnie ? 

bermudy – Zara (kupione na wyprzedaży)
bluzka – Reserved (tutaj)
torebka – Moodo (tutaj)
sandały – Promod
okulary przeciwsłoneczne – Mango
bransoletka – Solar

Udostępnij: