Second hand look

Jeszcze klika dni temu Szczecin raczył nas piękną jesienną pogodą. Dzisiaj niestety nie ma już po niej śladu. Jest zimno i od rana pada, a jedyne o czym marzę to kubek gorącej herbaty z miodem i cytryną, ciepły koc oraz dobra książka.

Dzisiaj przygotowałam dla Was jesienny outfit z rzeczy z second handu. Żeby wyglądać stylowo, nie musimy wydawać fortuny. Granatowa sukienka w geometryczny wzór pochodzi z Mango i zapłaciłam za nią 4 zł. Żółty płaszczyk z rękawem typu dzwon kupiłam późną wiosną. Oglądając pokazy mody wiedziałam, że trend na bufiaste rękawy wraca, więc jak zobaczyłam ten płaszczyk to aż oczy mi się zaświeciły. Kosztował 6 zł. Kapelusz i buty kupiłam już jakiś czas temu. Tutaj i tutaj możecie zobaczyć kilka stylizacji z ich udziałem.

Torebka w kolorze granatu to marka Hampton Republic, wyszperałam ją na strychu u mojej przyjaciółki 🙂 Zawsze, gdy zmieniam garderobę na dany sezon robię porządek w szafie i dzielę rzeczy na trzy oddzielne paczki: do oddania dla osób, którym jeszcze mogą się przydać, do wyrzucenia i do sprzedaży. Te które nadają się do oddania lub sprzedaży na początek pokazuję siostrom i przyjaciółkom. Wybierają to, co im się podoba i co jest im potrzebne, a pozostałe rzeczy wystawiam na internetowych sprzedażach, np. OLX. Takie wymiany działają w dwie strony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zdarza się, że kupimy jakąś rzecz, w której pochodzimy przez sezon, a później już nam się zwyczajnie znudzi. Takie wymiany to zdecydowanie oszczędność pieniędzy.

A Wy praktykujecie takie wymiany? A może macie swoje sposoby na pozbywanie się nienoszonych już rzeczy? Chętnie przeczytam o nich w komentarzach.

kapelusz/hat – Reserved
płaszcz/coat – Papaya (second hand)
sukienka/dress – Mango (second hand)
buty/shoes – Tamaris
okulary/sunglasses – Bijou Brigitte
torebka/bag – Hampton Republic
zegarek/watch – Daniel Wellington

Foto: Ewa Mila
Udostępnij: