Dworek Tradycja, czyli kilka dni z dala od miejskiego zgiełku.

Dłuższy weekend spędzony poza miastem, w otoczeniu lasów, jezior i pól, to dla mnie najlepszy moment na odpoczynek. Raz do roku, w okresie letnim, staramy się z mężem pojechać na wieś, poznając tym samym piękne rejony województwa zachodniopomorskiego. W ubiegłym roku spędziliśmy kilka wspaniałych dni w zamku w Krągu – tutaj możecie przypomnieć sobie to miejsce. Na tegoroczną majówkę wybraliśmy się do Bełczyna, małej wsi niedaleko Łobza (zaledwie 90 km od Szczecina), gdzie spędziliśmy cudowny czas w Dworku Tradycja.

To dom zbudowany w 1648 roku o niezwykłej historii. Kiedyś mieściła się tu pastorówka (czyli dom duchownego), a po wojnie archiwum powiatowe. Później dom pełnił funkcję wiejskiej szkoły. To prawdziwe miejsce z duszą i pięknym wnętrzem oraz wspaniałymi Gospodarzami, którzy traktują swoich gości jak rodzinę. Pani Grażynka, czyli właścicielka, to mistrzyni kulinarna – wydała książkę o  kucharskiej tradycji Pomorza Zachodniego i „Pomorskich bajdurek z przepisami kulinarnymi”. Codzienne posiłki to prawdziwa uczta dla podniebienia. Mieliśmy okazję skosztować również ślimaków winniczków czy grzyba siarkowego, który rośnie na drzewach i wygląda jak huba (tutaj link do Instagrama Dworku Tradycja, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o tym tajemniczym przysmaku), co ciekawe smakuje jak kurczak – palce lizać 🙂 Wszelkiego rodzajom smakoszom kuchni polskiej polecam koniecznie odwiedzić to miejsce – jest warte poznania. Dodatkowo, dworek ma oznaczenie europejskiej sieci regionalnego dziedzictwa kulinarnego.

Poza kosztowaniem lokalnych przysmaków, można tu odprężyć się i wypocząć. Zachęca do tego na pewno duży i piękny ogród, w którym rośnie 300 letni buk czerwonolistny, a także liczne trasy spacerowe, piękne widoki oraz wszechobecna natura – reasumując: coś dla ciała i coś dla umysłu. W tym miejscu zdecydowanie wypoczęłam i zregenerowałam siły.

Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem na nie w komentarzach, a teraz zostawiam Was z kilkoma kadrami z tego niezwykle urokliwego miejsca.

 

 

 

Udostępnij: