Aspen gold. Żółta sukienka z komisu.

Kolor żółty to nie tylko kolor słońca, ale i złota. Kojarzy się z ciepłem, latem i wakacjami. Przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech, zabawa i odpoczynek. Był czczony przez Majów i Egipcjan. W późniejszych czasach był to kolor matek i kobiet zamężnych. Mężatki w Siedmiogrodzie przez rok po ślubie nosiły żółte welony, a po śmierci były w nich chowane. Z czasem znaczenie tego koloru zyskało bardziej negatywny wydźwięk i okrzyknięto go kolorem zdrady i fałszu. Judasz, który zdradził Jezusa, często pokazywany jest na obrazach w żółtej szacie. W hinduizmie kolor żółty symbolizuje wiedzę, mądrość i naukę. W Chinach zaś kolor ten był zastrzeżony tylko dla cesarzy, ponieważ symbolizuje królewskość.

Nic więc dziwnego, że kolor kojarzony z tropikami projektanci wykorzystali w letnich kolekcjach, prezentując asymetryczne bluzki, kombinezony czy sukienki wykonane z wygodnych i przewiewnych tkanin. Żółty idealnie komponuje się z czernią, brązem, granatem, szarością, a także czerwienią. Pięknie podkreśla opaleniznę, ale osoby które opalają się na czerwono powinny go unikać. W połączeniu z pastelami będzie dobry dla blondynek o bardzo jasnej karnacji. W żółtym idealnie prezentują się panie z rudymi i kasztanowymi włosami oraz zielonymi lub brązowymi oczami. Jednak najważniejsze to odnaleźć swój odcień żółtego.

Sukienka, którą dzisiaj prezentuję pochodzi z komisu odzieżowego. Pierwszy raz spotkałam się z tego typu działalnością w moim mieście. Sukienka była nowa i jeszcze z metką. Zapłaciłam za nią 160 zł, a jej pierwotna centa to około 600 zł. Jest oryginalna, idealnie skrojona i wykonana z naturalnych tkanin. Dobrałam do niej czarną torebkę typu worek i biało-czarne sandały. Tak postanowiłam wystylizować się na pierwszy dzień konferencji See Bloggers, w której miałam przyjemność uczestniczyć w miniony weekend. Mam nadzieję, że moja stylizacja przypadnie Wam do gustu i zachęciłam Was, aby w najbliższym czasie przemycić do swojej garderoby coś soczyście żółtego 🙂

 A tutaj, tutaj i tutaj przypomnijcie sobie inne propozycje w tym radosnym kolorze.

Podziękowania dla Olgi Gaj za piękne zdjęcia 🙂


sukienka – United Colors of Benetton
torebka – Reserved (tutaj)
buty – Lasocki ( CCC )
zegarek – Daniel Wellington
kolczyki – H&M
okulary – Mango

Udostępnij: