Skóra, jako najbardziej pożądany materiał sezonu jesień-zima 2019/2020.

Skórzane ubrania kojarzą się z takimi filmami jak Batman, Matrix czy Piękność dnia z 1967 roku, gdzie młody Yves Saint Laurent ubrał aktorkę Catherine Deneuve w skórzany płaszcz, który stał się prawdziwym hitem tamtych lat.

Po skórzane buty, torebki czy kurtki sięgamy każdego dnia, ale w tym sezonie to zdecydowanie za mało. Projektanci największych domów mody promują skórzane spodnie, spódnice, bluzki oraz sukienki. Możemy je nosić od stóp do głów i niekoniecznie kojarzyć się z gwiazdą rocka czy stylówką kobiety-kota ? Skóra nie musi mieć rockowego charakteru. Skórzane sukienki, spódnice i bluzki znajdą swoje miejsce w szafie i romantyczki i elegantki.  Możemy je łączyć śmiało z innymi tkaninami. Skórzana spódnica i spodnie idealnie będą komponować się z ciepłym swetrem, oversizową marynarką czy jeansową koszulą. Takie zestawienia nadadzą stylizacjom odrobinę ekstrawagancji i charakteru.

W kolejnych wpisach pokażę Wam więcej stylizacji, zarówno z bluzką, jak i spódnicą, a także zaproponuję w jaki sposób można je połączyć z rzeczami, które posiadamy już w swojej garderobie.

Kto już zaopatrzył się w ubrania z najbardziej pożądanego materiału tej jesieni?

koszula – Zara (tutaj)
spódnica – Zara (tutaj)
torebka – Atmosphere/Second Hand
kolczyki – Reserved (tutaj)
zegarek – Elixa/Apart (tutaj)
flowerbox – Marigold Flowers (tutaj)

Udostępnij: