Jak noszą kolor beżowy najmodniejsze kobiety na świecie?

Luty to najbardziej wyczerpujący okres w branży modowej, ponieważ to właśnie w lutym, w najważniejszych stolicach modowych – Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu, projektanci prezentują swoje najnowsze kolekcje podczas Tygodnia Mody. Jednak nie tylko projektanci są gwiazdami tych wydarzeń, ponieważ niemniej ważną rolę już od kilku lat, odgrywa tak zwany street style (moda uliczna). Redaktorki modowe, blogerki oraz fashionistki prezentują swoje stylizacje i często to one wyznaczają wiodące trendy na kolejne sezony. Obejrzeliśmy już pokazy w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie, a dzisiaj rozpoczyna się paryski Tydzień Mody. Co do tej pory nosiły najbardziej modne kobiety świata?

Najczęściej wybieranym zestawieniem były tzw. total looki w kolorach beżowych, do których dobierano dodatki w tych samych tonacjach lub w barwach ziemi, bieli, błękitu i czerwieni. Na równi z nimi pojawiała się czerń, prezentowana na całej powierzchni stylizacji lub w połączeniu z bielą. Najczęściej wybierano zwierzęce wzory, pepitkę, kratę oraz tak zwany clash print, czyli łączenie wzorów, które z definicji do siebie nie pasują – na przykład kropek i kraty. Niezmiennie modne pozostają także skórzane elementy garderoby, takie jak spodnie, oversizowe marynarki i sukienki. Oversize, czyli noszenie rzeczy o jeden rozmiar za dużych, najczęściej prezentowano na marynarkach, futrach i płaszczach. W makijażu i stylizacji włosów króluje delikatność i naturalność. Na głowie często spotykamy chustki, o których pisałam już tutaj. 

Zachęcam Was również do obejrzenia stylizacji ze street style’u, które były prezentowane na łamach Vogue Polska tutaj, tutaj i tutaj.

Moja dzisiejsza stylizacja to beżowy total look, z czerwonymi dodatkami w postaci torebki, beretu i paska. Wszystkie elementy stylizacji były już prezentowane na blogu we wcześniejszych wpisach. Nowością jest sweter, który siostra upolowała dla mnie w second handzie. 

Trencz zobaczycie w innej stylizacji tutaj, spodnie – tutaj, buty – tutaj, torebka – tutaj i tutaj, beret tutaj i tutaj.

beret – no name
płaszcz – Mango
sweter – Mark & Spencer/Second Hand
spodnie – Zara
buty – Zara (tutaj)
torebka – Mango
okulary przeciwsłoneczne – Mango

Udostępnij: