Jak nosimy skórzane ubrania w jesiennym sezonie?

Skórzane ubrania wtargnęły na światowe ulice mody i do naszych szaf już ubiegłej jesieni, dzięki takim projektantom jak Valentino, Alexander McQueen czy Stella McCartney. 

Ja sama totalnie przepadłam w tego typu ubraniach, a propozycja zestawienia skórzanej spódnicy i bluzki była jedną z Waszych ulubionych w ubiegłym roku (tutaj).

Tej jesieni nic się nie zmienia i z wielką chęcią wyciągamy z szafy skórzane elementy garderoby. Co prawda moja spódnica musi poczekać na czas „po ciąży”, ale bluzka na szczęście jest dobra i w dalszym ciągu ją noszę. A co proponują projektanci? W kolorach stawiają na czerń, głęboki brąz oraz beż, z których szyją sukienki, spodnie, marynarki i trencze. Nosimy je zarówno solo, jak i w total lookach, udowadniając, że ten trend ma spore pole do popisu. 

Dla przypomnienia jeszcze dwie skórzane stylizacje z ubiegłego roku – tutaj i tutaj.

W tym sezonie w mojej garderobie pojawiły się trzy nowe ubrania ze sztucznej skóry – karmelowa marynarka, białe spodnie i bermudy, które dzisiaj widzicie na zdjęciach. Kupiłam je w Zarze, jeszcze na letnich przecenach. Specjalnie wzięłam model o jeden rozmiar większy niż normalnie noszę w związku z powiększającym się brzuszkiem i z pewnością będę mogła je nosić do końca ciąży. Bardzo je lubię i na codzień zestawiam na różne sposoby. Dzisiaj prezentuję je w towarzystwie dwóch wiodących trendów tego sezonu, czyli białej koszuli z dużym kołnierzem oraz dzianinowej kamizelki. Na wierzch narzuciłam jeszcze marynarkę w kratę, a na głowie nie mogło zabraknąć wełnianego beretu, ponieważ robi się coraz chłodniej.

A jakie są Wasze skórzane inspiracje?

marynarka – H&M
bezrękawnik – H&M (tutaj)
spodnie – Zara
koszula – Mango
buty – Lasocki
beret – Mohito (tutaj)
torebka – Reserved

Udostępnij: